Brunatne upławy i drobne krwawienia przy drugim krążku NuvaRing

Pytanie dotyczy ciągłego stosowania krążka NuvaRing. Stosuje go drugi miesiąc. Pierwszy krążek zostawiłam w pochwie na 4 tygodnie i momentalnie wymieniłam na drugi. Drugi używam 2,5 tygodnia i właśnie dostałam plamienia - brunatne opławy, i drobne krwawienie jasną kwią. Czy mam usunąć krążek i doprowadzić do miesiączkowania, czy może wymienić na nowy krażek? Wolałabym uniknąć miesiączki. Dziękuję za radę! Beata

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. Przerwa będzie wskazana.