Bruzda na języku o kształcie wielokąta

Od pewnego czasu obserwuję, że zęby odbijają mi się na krawędzi języka - zamiast /- paraboli język ma kształt wielokąta. Dodatkowo widoczna jest pionowa bruzda. Wydaje mi się to, dziwaczne i absurdalne - ale znalazłem informacje, że to wskazania pewnych chorób. Dodatkowo czuję podrażnienie jamy ustnej i pieczenie języka. czy ma to coś wspólnego z demielinizacją w części potylicznej mózgu i podniesionym indeksem IgG, gdzie wg specjalistów nie jest to SM (niespełnione wszystkie kryteria)?

Witam serdecznie,
Pofałdowanie języka w połączeniu z pozostałymi objawami mogą sugerować choroby związane z nieprawidłowym metabolizmem. Warto skierować się na wizytę do gastrologa.