Bruzdy na sklepistości płatów czołowych i ciemieniowych mózgu nieznacznie poszerzone zanikowo w wyniku TK głowy
Witam, odebrałam wyniki badania radiologicznego tk głowy i chciałam zapytać co może oznaczać stwierdzenie: "bruzdy na sklepistości płatów czołowych i ciemieniowych mózgu nieznacznie poszerzone zanikowo"? z góry dziękuję za pomoc

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Taki zanik tkanki mózgowej może wiązać się z chorobą otępienną. Może ale nie musi, to jest w tym momencie kluczowe. Najlepiej będzie osobiście skonsultować się z neurologiem.
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis wskazuje na zmienione struktury w obrębie płatów czołowych i ciemieniowych na skutek zaniku. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.