Brzuch - jak go zmniejszyć?

Witam mam 15 lat warzę 80kg mam 172cm wzrostu jestem mężczyzną spaceruje dziennie około 30min kupiłem sobie zwykły steper ćwiczę na nim od 2 dni kiedyś jakoś próbowałem się odchudzać czyli że mniej troszkę jadłem i schudłem parę kilo i przytyłem znów na śniadanie jem jogurt zależy o której wstanę jak wikendy czy ferie to śpię do 10 ale późno się też kładę o 1 i tam jakieś ciastka po śniadaniu cały czas coś przekąszam na obiad jem bardzo dużo tak do syta obiad mam gdzieś tak o 14 raz pije soki 100% z hortexa a raz wodę kolację jem raz o 20 21 różnie mam wysokie ciśnienie 145 /80 mam duży brzuch sutki uda bardzo prosiłbym o jakąś dietę i ćwiczenia jak ćwiczę na steperze zakładam sobie na brzuch pas neoprenowy

Witam,

Rzeczywiście, w Twoim opisie można wychwycić sporo błędów żywieniowych.
Powinieneś ustalić stałe pory spożywania posiłków i nie podjadać między nimi.
To pozwoli przewodowi pokarmowemu ustabilizować pracę.
Kontrolowanie pór posiłków i ilości zjadanych pokarmów ułatwi Ci prowadzenie dzienniczka żywieniowego.

Ciasta, ciasteczka i inne słodycze z pewnością nie sprzyjają utrzymaniu ładnej sylwetki.
Podobnie jest z chipsami i fast-food'ami.

Odnośnie ilości zjadanych pokarmów- powinieneś ograniczyć wielkość porcji i z pewnością się nie przejadać.
Po zakończeniu posiłku powinieneś odczuwać lekki niedosyt.

Piramida Zdrowego Żywienia, która obrazuje jakie produkty powinny codziennie gościć na Twoim talerzu, dostępna jest pod linkiem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Pamiętaj, że soki to również źródło kcal, jeden litrowy kartonik to nawet 400-500 kcal (czasem i więcej).
Lepsze będą wody mineralne (niskosodowe).

W związku z występującym u Ciebie nadciśnieniem dobór ćwiczeń powinien być skonsultowany z lekarzem, który zna dokładnie stan Twojego zdrowia.

Pozdrawiam

____________________
Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.
Powinieneś pozostawać pod opieką lekarza i dietetyka.