Brzuszki: czy ćwicząc schudnę?

Witam, ostatnio pisałam tutaj, ale nie dostałam żadnej odpowiedzi. Chciałabym się zapytać, czy robienie brzuszków pomoże mi schudnąć? Robię brzuszki co godzinę 60. A potem wieczorem 200. Brzuszki robię od godziny 8 jak sio. Chciałabym się dowiedzieć czy herbatki na odchudzanie naprawdę pomagają? Obecnie nie wiem, ile ważę, ale około 50 kg. Ostatnio przeszłam na wegetarianizm i na obiad czasem jem kotleciki sojowe. Chciałabym się dowiedzieć, co jeszcze jedzą wegetarianie? Dziękuję. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Wszelka aktywność fizyczna pomaga schudnąć i kształtuje kondycję. Dlatego powinnaś kontynuować sport, dodając do tego inne ćwiczenia ogólnorozwojowe. Opisy znajdziesz na stronie www. abccwiczenia. pl

Nie podałaś jednak swoich wymiarów - wzrostu, dokładnej masy ciała i wieku, a bez tych parametrów nie jestem w stanie określić, czy rzeczywiście istnieje potrzeba zrzucenia nadmiernej masy ciała.
Herbatki dla osób odchudzających się mogą pomagać w osiągnięciu celu (zrzuceniu kilku kilogramów) jednak są to produkty przeznaczone dla dorosłych.

Dieta wegetariańska nie polega jedynie na wyeliminowaniu mięsa z diety. W jadłospisie należy uwzględnić produkty, które dostarczą wszystkich niezbędnych składników i nie doprowadzą do niedoborów żywieniowych.
Polecam zapozanie się z najbardziej optymalną dietą wegetariańską - semiwegetarianizm. Dieta ta dopuszcza spożywanie mleka i jego przetworów, jaj, ryb, niewielkich ilości drobiu. Do diety należy dołączyć nasiona roślin strączkowych, pieczywo, kasze gruboziarniste, ryż, makarony, nasiona, orzechy, miód, owoce i warzywa.
Szczególną uwagę należy zwrócić na zawartość żelaza i witaminy B12 w diecie.

Pozdrawiam