Brzydki zapach z ust pomimo wyleczenia zębów

Co robic? mam okropny zapach z ust od półtora roku - miałam wtedy problemy z zębem, dopiero teraz okazało się, że był zepsuty i został wyleczony kanałowo. Mam nadal jednak wrażenie, że brzydko mi pachnie z ust i ciężko jest mi nawiązać jakikolwiek bliższy kontakt - wstydzę się mówić, ciągle żuję gumy miętowe i co najgorsze - nie mogę się nawet całować :(

Witam, przyczyn może być więcej niż 1 ząb, który Pani wyleczyła kanałowo. Mogą to być chore dziąsła, kamień na zębach, chore migdałki, refluks. Trzeba zgłosić się do gabinetu i sprawdzić co jest przyczyną. Proszę szczerze porozmawiać z lekarzem, przedstawić swój problem i na pewno przyczyna zostanie odnaleziona. Lekarz w razie potrzeby skieruje Panią do innych specjalistów.Pozdrawiam

Witam!
Innym powodem brzydkiego zapachu z ust niż chore zęby może być krwawienie z dziąseł,którego przyczyną jest kamień nazębny i związany z tym stan zapalny! Trzeba to zdiagnozować u dentysty. Poza tym zęby należy myć bardzo dokładnie masując przy tym dziąsła. Dobrze również szczotkować język,który jest rezerwuarem bakterii... Należy wspomagać się też płynami do płukania ust,które działają p/bakteryjnie i higienizująco. Jeśli wyleczenie jamy ustnej nie pomoże przyczyny należy szukać dalej,np.w żołądku... Pozdrawiam

Najlepiej zgłosić się do specjalisty periodontologa. Jeśli periodontolog usunie wszystkie problemy, które mogą być przyczyną nieświeżego oddechu i nie będzie poprawy, będzie trzeba szukać przyczyny poza jamą ustną.