Budzenie nocne i płacz u 6-miesięcznej córki

moja córka ma 6 miesięcy od 2 miesiąca przesypiała w ciągu nocy 6-7 godzin od 2 tygodni budzi sie i płacze co 1.5 godziny a nawet częściej czym jest to spowodowane? córka jest karmiona piersią i podaje jej również kaszki ryżowe oraz warzywa.

Milena Lubowicz

Trudno powiedzieć co powoduje wybudzanie dziecka w nocy. Być może przyczyną jest ząbkowanie albo ból brzuszka. Proszę też pamiętać, że tak małe dzieci dopiero uczą się dobrego, spokojnego spania i mogą mieć właśnie okresy budzenia w nocy. Proszę dbać o wietrzenie sypialni oraz o dużą aktywność dziecka w dzień oraz w miarę możliwości pogodowych przebywanie na świeżym powietrzu. Gdyby nie było poprawy proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam