Budzenie nocne u 5-miesięcznego dziecka

Mój 5cio miesięczny synek po chorobie zaczął wstawać często w nocy.Miał silny katar w nocy musiałam mu odciagac,ale od piątku już mu przeszło.A nieprzespane noce zaczęły się już od czwartku wtedy skończył antybiotyk.Wygląda to tak koło 19 kąpiel,potem kolacja butelka-kaszka na noc i do 1h czasu wstaje z płaczem,biorę go na rączki i się uspokaja i tak do rana po parę razy wstaje.Świeciłam mu lampke nocną,bo może zaczął się bać ciemności ale to nie pomaga.Przez dzień jest pełen życia,śmieje się..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli dziecko w dzień zachowuje się prawidłowo można wykluczyć wszelkie poważniejsze choroby. Warto zadbać aby pomieszczenie do snu było odpowiednio przewietrzone, aby nie było za gorąco i również zbyt zimno. Często pomaga pozostawienie w łóżeczku części Pani garderoby nocnej. Zapach Mamy działa nie raz lepiej niż nie jeden lek.