Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Budzenie się dziecka w nocy co dwie godziny

Witam, mam problem z moją 21 miesięczną córeczką. Jestem bardzo zmęczona gdyż córka nie przespała ani jednej nocy od urodzenia. Nie karmię piersią, był moment że spała tylko z cycem w buzi i nie chciała jeść jedzenia tylko mleczko, teraz owszem budzi się rzadziej ale minimum 2 razy a nawet co 2 h, czasem płacze i kopie. Przeważnie śpi w dzień około 1 do 2 h. Nie kładłam jej w dzień ale to nic nie dało. Padała wcześniej ale i tak budziła się w nocy.Córka jest niejadkiem, ogólnie pogodna i wesoła.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Kluczowe w tym co Pani powiedziała jest to iż Córka jest pogodna i wesoła za dnia. Można przez to wykluczyć wszelkie poważniejsze choroby organiczne. Oczywiście rozumiem iż problem ciągłych pobudek jest męczący ale określenie jego przyczyny może być bardzo trudne. Warto zadbać aby dziecko miało poczucie spokoju i bezpieczeństwa w czasie snu. Ważna jest cisza i zaciemnienie w pokoju. Proszę także pamiętać o wietrzeniu pomieszczenia, o tym aby nie było zbyt duszno. Ważne są tzw wieczorne rytuały. Bajka, jedzenie, kąpiel, sen tego dziecko musi się nauczyć by wiedzieć iż zbliżająca się dobranocka i kąpiel świadczą o wieczornej porze snu. Warto także pamiętać iż ząbkowanie czy kolki i wzdęcia to najczęstsze problemy powodujące nocne pobudki.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy