Budzenie się w nocy na karmienie u 7-miesięcznego niemowlaka

Syn rozpoczal 7miesięcy i ciagle budzi sie na karmienie co 1-3h w nocy. Karmie piersia. Maly spi w lozeczku, wstaje do niego i jestem wykonczona, bo od narodzin nie przespal zadnej nocy (!);/. Po kapieli dostaje kaszke. W dzien zjada rano kasze manna, 1/3 sloiczka zupki i 1/3 sloiczka deserku na sile, bo nie chce wiecej i piers na zadanie. Mleko sztuczne, woda, karmienie przez meza noca nie daja efektow ;(. Ciagle sie budzi, max spi 3h w nocy. W dzien przesypia 3h łacznie. Prosze o pomoc,

Tomasz Pielak

Witam serdecznie,
rzeczywiście pobudki co 1-3 godziny mogą być męczące. Niestety nie ma "złotego środka", gdyż każde dziecko jest inne i każda przyczyna niespania może wymagać innej strategii działania. Przyczyną częstych pobudek może być również ząbkowanie malucha, ale należy pamiętać, że nocne budzenie się dzieci jest całkowicie naturalnym zjawiskiem.Proszę zadbać o to, by dziecko najadało się w ciągu dnia, bo jedną z przyczyn częstego nocnego budzenia jest głód, a dzieci w wieku 7 miesięcy często podczas dnia zajęte są zabawą i nie najadają się, dlatego też próbują "nadrobić" w nocy. Ważne, aby w nocy nie palić światła, oraz zadbac o to, by przerwa przed nocnym snem, a ostatnią dzienna drzemką była dłuższa niż 3 godziny. Być może potrzebne będzie wprowadzenie jakiegoś codziennego rytułału, np bajka czy kołysanka tuż przed snem. Najważniejszym jednak aspektem wydaje sie byc jednak właściwe odżywianie dziecka w ciągu dnia ( głównie jeśli chodzi o zapotrzebowanie na tłuszcze).Pozdrawiam.