Budzenie się w nocy niemowlaka

Mój synek kończy dzisiaj 5 m-cy.Jak był malutki przesypiał w nocy do 4-5 godzin, teraz budzi się co godzinę,sporadycznie co 2 godz.,zdarza się nawet że obudzi się w nocy i nie zaśnie do ok 2-3 godzin.Karmię piersią ale odkąd skończył 4 m-ce otrzymuje dodatkowe posiłki w ciągu dnia,w tej chwili są to 3. Wieczorem dostaje kaszkę ale to i tak nie poprawia nocnego snu. Już brakuje mi sił i pomysłów co robić aby poprawić jego no i swój sen, bo sama rano wstaję bardziej zmęczona niż po całym dniu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli Synek w dzień nie sprawia większych problemów prawdopodobnie nie wynika to z jakiejkolwiek choroby dziecka. Oczywiście warto to wykluczyć podczas bezpośredniej wizyty u pediatry. Myślę jednak iż może mieć to związek z warunkami do snu tj temperatura w pokoju, zacienienie, odpowiednie przygotowanie do snu itp. Warto także wspomnieć o ząbkowaniu, które z pewnością niedługo się rozpocznie o ile już nie nastąpiło.