Budzenie się z płaczem u 20-miesięcznego dziecka

Moja corka 20 m-cy, od zawsze spala w swoim lozku i przesypiala cale noce. Problemy zaczely sie 3 m-ce temu. Mala budzi sie w nocy z placzem po 5, 6 razy.Czasem wystarczy ja poglaskac i zasypia a czasem nie da sie wziasc na rece w takiej jest histerii. Pediatra poradzila zeby spala w dzien raz max2 h. Wiec od dwoch m-cy spi miedzy 12 a 15 ale max 2 godz. Rano wstajemy o 6:30 na 8 idzie do zlobka i jest w nim do 12. Lubi zlobek. Wieczorem chodzimy na dlugie spacery a potem kapiel. Nic nie pomaga

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli w ciągu dnia dziecko nie wykazuje niepokojących zachowań, nie ma powodów do obaw. Prawdopodobnie jest to związane z szeroko rozumianym środowiskiem do spania na sen wpływa wiele czynników. Warto jednak podkreślić, że nadmiar emocji w dzień może mieć odzwierciedlenie w nocy podczas snu.