Budzenie się z wymiotami u 2,5-rocznego dziecka

Witam, od ostatniej soboty moje dziecko budzi się raz w nocy i wymiotuje, a potem śpi dalej. Ogólne samopoczucie dziecka jest bardzo dobre, jest aktywne, czasami mówi że boli ją brzuszek, ale nie ma tmp. Poza tym jesteśmy w trakcie leczenia sterydami wziewnymi gdyż podejrzewamy początki astmy. Dziecko ma 2,5 roku. Mieszkamy w Irlandii i to jest drugi raz kiedy dziecko przechodzi coś takiego i za pierwszym razem lekarze stwierdzili że to nic poważnego i że samo przejdzie.Będę wdzięczna za pomoc

Milena Lubowicz

Proszę skontaktować się z lekarzem, który dziecko zbada gdyż jest to niepokojące. Może być to związane z przyczyną błahą jak np. błędem dietetycznym, ale może też mieć podłoże organiczne np. infekcję.
Pozdrawiam