Bulimia a odpowiednia terapia

Witam, od kilku lat cierpie na bulimie,chciałabym się podjąć leczenia.Niestety nie wiem do jakiego specjalisty mam się udać, czy sam psychoterapeuta wystarczy? Czy konieczna jest także wizyta u psychiatry?

Dzień dobry,

Proszę udać się do zarówno do lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.
Lekarz oceni czy potrzebuje Pani leczenia farmakologicznego i skieruje Panią docelowo na psychoterapię.

Szanowna Pani, jeśli zależy Pani na wyleczeniu, to tylko psychoterapia. Bulimia ma podłoże systemowe, rodzinne i nad tym należy pracować. Leki mogą jedynie tłumić, maskować objawy, ale nie dotykają przyczyny pani choroby. Farmakoterapia nie pozostaje również bez wpływu na pani organizm. Polecam udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl Znajdzie tam Pani również adresy zaufanych specjalistów we Wrocławiu.

Polecam również artykuły:
http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej