Bulimia u córek bliźniaczek

Moje córki bliźniaczki chorują na bulimię. Jak mam postępować i jak mogę im pomóc?
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny potraw

Z pewnością każdy z nas słyszał o indeksie glikemicznym potraw. Ale czy wiemy, czym to tak naprawdę jest? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Dzień dobry,

Jeżeli córki są niepełnoletnie, to proszę znaleźć ośrodek w swojej okolicy, w której jest możliwość psychoterapii rodzinnej (systemowej) - np.: PZP dla Dzieci i Młodzieży, prywatnie.
Natomiast jeśli są osobami dorosłymi, to może je Pani jedynie namawiać na podjęcie leczenia - gdzie podstawowym leczeniem jest psychoterapia, czasem (w zależności od stanu) włącza się farmakoterapię. Leczenie mogą podjąć w formie ambulatoryjnej (np.: PZP, prywatnie), lub na oddziale szpitalnym, w którym stosowana jest psychoterapia (link do niektórych http://www.zaburzeniaosobowosci.pl/odzialy-stacjonarne/).

0

Szanowna Pani, zaburzenia jedzenia mają swoje podłoże systemowe (rodzinne). Najskuteczniejszą metodą leczenia jest psychoterapia. Warto, aby skorzystała Pani z fachowej pomocy u psychoterapeuty. Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl Znajdzie tam Pani również adresy zaufanych specjalistów w pani okolicach.

Polecam również artykuły:

http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty