Burczenie w brzuchu, gazy i ucisk w gardle

witam od 2 tygodni mam burczenie w brzuchu odchodza mi gazy i sie czesto odbija a takze pobolewa mnie czasami brzuch wyprurzniam sieraz czasem dwa razy dziennie. orza mam dziwne uczucie jakby kluchy w gardle co to moze byc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jestem w stanie określić co może być przyczyną zgłaszanych dolegliwości, jednak mogę zasugerować aby zastosować np tygodniową dietę - zmianę o przysłowiowe 180 stopni rodzaju przyjmowanego pokarmu. Możliwe iż któryś ze składników obecnej diety powoduje powyższe objawy. Syndrom guli w gardle w połączeniu z dolegliwościami gastrycznymi może wskazywać na refluks żołądkowo - przełykowy. Jeżeli objawy nie będą ustępowały sugerowałbym zgłosić się do gastrologa.