Były chłopak

Mam 17 lat. Właśnie zakończyłam pełną emocji znajomość, nie z mojej winy ani chęci, tylko drugiej strony (chłopaka). Tak zdecydował. Starałam się wpłynąć na zmianę jego decyzji, ale na nic. Nasz związek trwał blisko 2 lata. Uzasadniał swoją decyzję studiami, brakiem czasu oraz zmęczeniem związkiem. Niestety lub stety chodzimy do jednej szkoły i jesteśmy w stosunkach "dobrych znajomych", lecz mi jest z tym ciężko, ponieważ wolałabym, abyśmy byli razem. Nie wiem czy powinnam to dalej ciągnąć, czy jednak zakończyć tę znajomość? Albo może i coś innego? Jednego dnia wmawiam sobie, że jednak może i lepiej się stało, ale drugiego jest mi bardzo z tym źle. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
rozumiem, że jest Ci trudno w obecnej sytuacji, rozstania zawsze są bardzo bolesne. Przypuszczam, że jesteś jeszcze związana emocjonalnie z byłym chłopakiem i dlatego utrzymywanie kontaktu z nim budzi wiele sprzecznych uczuć. Być może warto zminimalizować częstość kontaktów, choć rozumiem, że chodząc do jednej szkoły nie będzie to łatwe. Postaraj nie dowiadywać się co u niego słychać, nie szukaj kontaktu z nim, spróbuj skupić się na innych rzeczach, które sprawiają Ci przyjemność. Jeśli zdystansujesz się do całej sytuacji będzie Ci łatwej pogodzić się z rozstaniem. Pamiętaj, że nikogo nie można zmusić do miłości, dlatego czasem lepszym wyjście jest zerwanie kontaktu z osobą, która była nam bliska.
Pozdrawiam serdecznie