Były chłopak mnie nęka. Co robić?

Witam, w lutym rozstałam się z chłopakiem. W chwili obecnej jestem w szczęśliwym związku z innym mężczyzną od 7 miesięcy. Wszystko było cudownie do czasu... Mój były facet odgraża mi się w wiadomościach, że ujawni filmik z kamery przemysłowej, na której widać jak uprawiamy seks. Co mam robić? On czuje się bezkarny, a ja jestem wykończona psychicznie. Żyję w ciągłym stresie i niepewności. Boję się, że mój aktualny chłopak dowie się i mnie zostawi, a znajomi odrzucą... Błagam, pomóżcie..
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Może to prozaiczna porada ale na pewno należy porozmawiać z obecnym partnerem. Gdyby dowiedział się przypadkowo o tej sytuacji z pewnością nie będzie to dobre dla Państwa związku. Sprawa z byłym chłopakiem może być tylko NA POKAZ z jego strony. Jeżeli jednak by tak nie było, proponuję skorzystać z pomocy policji.

Dzień dobry!

Stalking jest karalny. Dowody nękania może Pani przedstawić na policji. Warto również zapewnić sobie zrozumienie i wsparcie najbliższych oraz profesjonalną pomoc psychologiczną.

Pozdrawiam!