Całodzienne mdłości, skoki temperatury oraz negatywny test - czy to ciąża?

Witam serdecznie.
Od 4 mc staramy się z mężem o 2 dziecko, córka ma 10 lat. Przez 3 lata zabezpieczałam się różnymi tabletkami, plastrami, krążkami. Ostawiałam wszystko 27 lipca, okres rozregulował się totalnie. Pierwszy dostałam 27 września po luteinie dopochwowo którą przepisał mi lekarz. Drugi okres wywołany po luteinie 8 listopada, tyle że zamiast okresu miałam 4 dni plamienia.
Od kilku dni mam mdłości, które utrzymują się cały dzień, wieczorem wzdęcia, mam wrażliwe piersi (zaznaczam, że mam implanty). Senność i bardzo zmienny nastrój. Test wykonany 22 pokazał jeną grubą kreskę i jedną bardzo delikatną prawie niewidoczną (może to moja wyobraźnia ) drugi test zrobiony następnego dnia pokazał tylko jedna kreskę (inna firma testu). Okres powinnam dostać koło 4 grudnia. Co może być przyczyną tych wszystkich rzeczy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę, że przyczyną są zaburzenia hormonalne, powstałe po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Krwawienia wywołane progesteronem podawanym dopochwowo nie są fizjologicznymi miesiączkami, mają one raczej charakter krwawień z odstawienia. Takie wywoływanie "miesiączek" raczej nie przyczynia się do uregulowania Pani cyklu, a co za tym idzie unormowania samopoczucia, które cierpi na rozregulowanej gospodarce hormonalnej. Po tabletkach antykoncepcyjnych równowaga powracać może nawet pół roku. Możliwe jest też sytuacja, w której tabletki czy inne hormony maskowały objawy chorób o podłożu endokrynologicznym, które dopiero teraz się odzywają. Jeżeli okres się nie unormuje, a samopoczucie nie poprawi, powinna Pani poszukać pomocy u lekarza ginekologa, najlepiej ginekologa-endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie!