Nieustanne plamienia

4 maja zaczęłam plamić, 10 maja dostałam miesiączkę, a 13 skończyła się. 20 maja znów zaczęłam plamić. Pobolewa mnie w dole brzucha. Co to może być?
Mam 38 lat i nie sądzę, że jestem w ciąży. Cytologie miałam robioną w styczniu i wyszła dobrze 1 stop.

Lek. Aneta Zwierzchowska

4 maja zaczęłam plamić, 10 maja dostałam miesiączkę, a 13 skończyła się. 20 maja znów zaczęłam plamić. Pobolewa mnie w dole brzucha. Co to może być?
Mam 38 lat i nie sądzę, że jestem w ciąży. Cytologie miałam robioną w styczniu i wyszła dobrze 1 stop.

4 maja zaczęłam plamić, 10 maja dostałam miesiączkę, a 13 skończyła się. 20 maja znów zaczęłam plamić. Pobolewa mnie w dole brzucha. Co to może być?

Witam!
Przyczyn tego typu plamienia może być wiele. Proszę udać się do ginekologa. W badaniu oceni on, czy nie ma Pani infekcji, nadżerki szyjki macicy, polipa lub mięśniaków. Wykluczywszy te przyczyny, zdecyduje się może na wykonanie badań hormonalnych, by sprawdzić czy nie ma Pani zaburzeń w tym zakresie. Oczywiście warto wcześniej, dla pewności, wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam!