Cały czas żyję problemami rodziców - jak wybrnąć z tej sytuacji?

Jak wybrnąć z depresji w wieku 29 lat? Próbuję znaleźć pracę, w które uda mi się wytrzymać dłużej niż 2 miesiące. Mieszkam w z rodziną, Ojcem, Matką i bratem 12-letnim, widziałem jak ojciec pije, matka szuka sobie innego faceta w internecie na oczach całej rodziny, kłótnie pomiędzy nimi, musiałem wybierać po czyjej stronie mam być, wcześniej popadałem w różne problemy, konflikty z innymi osobami, teraz jest jeszcze gorzej, bo puszczają mi nerwy, szybko się denerwuje, drobne rzeczy jak przebywanie w większej grupie denerwuje mnie, w 98 roku odkąd zacząłem chodzić do szkoły zawodowej straciłem pewność siebie przez docinki osób z tego otoczenia na mój temat. Nie wiem jak dalej sobie z tym radzić, cały czas żyję problemami rodziców, od Matki i Ojca usłyszałem dużo słów na swój temat i to zaniżyło moją samoocenę. Byłem dwa razy u terapeuty, ale wizyty mi wcale nie pomogły i miałem dziwne wrażenie, że osoba, z którą rozmawiam wcale mnie nie słucha, albo mnie nie rozumie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Proszę pamiętać, że problemu podczas dwóch spotkań z terapeutą zazwyczaj się nie rozwiąże. Terapia to proces, podczas którego przepracowuje się siebie i swoje problemy, aby osiągnąć zmiany potrzebny jest czas. Oczywiście wrażenia po wizycie mogą takie być, ale proszę pamiętać, że terapeuta terapeucie jest nierówny.
Problemy z poczuciem własnej wartości przepracuje Pan właśnie podczas spotkań z psychologiem. Budowanie wiary w siebie, wyznaczanie sobie celu i zwiększenie motywacji do jego osiągnięcia - to powinno stać się przedmiotem terapii w Pana przypadku.
Proszę zastanowić się co powodowało, że nie był Pan w stanie wytrzymać w pracy dłużej niż 2 miesiące? Być może nie dopasowywał Pan pracy do swoich możliwości, albo brak Panu motywacji do budowania swojego życia. Niestety obawiam się, że bez pomocy specjalisty motywacja do samodzielnej pracy również może się nie udać. Dlatego proszę zrobić kolejny krok w pomaganiu sobie i udać się do specjalisty.
Pozdrawiam