Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Carcinoma ductale invasivum mammae sinistra

Mama ma 64 lata. Odebrała dziś wynik badania histopatologicznego. Wynik jest następujący: carcinoma ductale invasivum mammae sinistrae G-I { z dominującą komponentą śródprzewodową } [M-8500/3]. Zaawansowanie:pT1bNxMx. Wykonano oznaczenia IHCh: ER(+)ok.98%kk PR(+)ok.15%kk Ki67(+)ok.12%kk HER2 wynik:+1(wynik ujemny) Podtyp biologiczny raka piersi: luminalny A. Proszę o interpretację zrozumiałym językiem.
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Rozpoznanie na język polski brzmi: Rak przewodowy o stopniu zróżnicowania G1 w skali 3 stopniowej (najbardziej zróżnicowany - mniej agresywny) . Aktywność receptorów estrogenowych, progesteronowych pozwala na terapię hormonalną. Około 20-30% nowotworów piersi wykazuje silną nadekspresję receptora HER2 lub amplifikację genu HER2, już we wczesnym stadium choroby. Nadekspresja i amplifikacja HER2 związana jest ze złymi rokowaniami i z krótszym czasem do nawrotu raka w każdym stadium jego rozwoju. Co do dokładnego rokowania trudno mi je określić bez szczegółów klinicznych (wielkość nowotworu, zasięg, umiejscowienie, rodzaj zabiegu, opis zabiegu, dokładny wynik badania histopatologicznego po zabiegu). W tej sprawie należy skonsultować się z onkologiem, który wyjaśni obecną sytuację i zadecyduje o dalszym postępowaniu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy