Cczy tomografia komputerowa głowy może wykazać stwardnienie rozsiane?

Witam, mam pytanie, czy tomografia komputerowa głowy może wykazać Stwardnienie rozsiane? Mam od dwóch miesięcy dziwne objawy, zmęczenie, drzenie miesni, zaburzenia widzenia i sie tego obawiam,tomografię miałam ok.

Piotr Jurczyk

Witam. TK nie jest najlepszym badaniem, jeśli chodzi o diagnostykę stwardnienia rozsianego, stosujemy tu badanie rezonansu magnetycznego (MR). Natomiast objawy, o których Pani pisze, są dosyć niespecyficzne i diagnostykę należy omówić ze swoim lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.