Cechy częściowej dehydratacji jąder miażdzystych w RM
Po badaniu RM odcinka C jestem załamana. Krążki międzykręgowe odc C wykazują cechy częściowej dehydratacji jąder miażdzystych. Na poziomie C5-C6 widoczna przepuklina krążka międzykręgowego tylno/pośrodkowa z tendencją do lateralizacji lewobocznej , wpuklająca się dokanałowo na głębokość do 3,5mm, wywierająca impresję na worek oponowy i dochodzący do przedniego zarysu rdzenia kręgowego. Jakie leczenie ?Czy zginie przepuklina bezoperacyjnie? Czy to jest wyrok dla mnie masażystki?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe oraz zmiany przeciążeniowe oddziałujące na struktury nerwowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja - czasami konieczny jest zabieg operacyjny. Proponuję zgłosić się po pomoc do neurochirurga.