Cechy częściowej dehydratacji jąder miażdzystych w RM

Po badaniu RM odcinka C jestem załamana. Krążki międzykręgowe odc C wykazują cechy częściowej dehydratacji jąder miażdzystych. Na poziomie C5-C6 widoczna przepuklina krążka międzykręgowego tylno/pośrodkowa z tendencją do lateralizacji lewobocznej , wpuklająca się dokanałowo na głębokość do 3,5mm, wywierająca impresję na worek oponowy i dochodzący do przedniego zarysu rdzenia kręgowego. Jakie leczenie ?Czy zginie przepuklina bezoperacyjnie? Czy to jest wyrok dla mnie masażystki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe oraz zmiany przeciążeniowe oddziałujące na struktury nerwowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja - czasami konieczny jest zabieg operacyjny. Proponuję zgłosić się po pomoc do neurochirurga.