Cechy dehydratacji i nieznaczne obniżenie krążków międzykręgowych w wyniku rezonansu magnetycznego
Badanie kręgosłupa rezonans wynik:Cechy dehydratacji i nieznaczne obniżenie krążków międzykręgowych L1,L2,L3, L4.Dokanałowe centralne uwypuklenie krążków międzykręgowych L1,L2 L3 L4 L5 powodujące kompresję worka opony twardej.Dokanałowe szerokopodstawne uwypuklenie krążka L3,L4 powodujące kompresję worka opony twardej i obustronne spłycenie otworów międzykręgowych..Przednia osteofitoza trzonów tH12-L5. Podchrzęstna przebudowa odczynowa o cechach ModicII w trzonach L4.L5 proszę o odpowiedż

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe w tym worek oponowy może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem