Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cechy dehydratacji i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych

Witam. Proszę o interpretację wynikow badan. Cechy dehydratacji i obnizenie wysokosci krazkow miedzykregowych l4-l5 i l5-s1 - bardziej nasilone na poziomie l5-s1. Niezaczne prawoboczne uwypuklenie sie krazka ;3-;4 bez ucisku na struktury nerwowe w pozycji badania. Posrodkowa/szereokopodstawa wypuklina tylna krazka l4-l5 zweza zachylki boczne, uciska worek oponowy. Szerokopodstawna wypuklina krazka l5-s1 z lewostronna lateralizacja zweza lewy zachylek boczny zewnatrztwardowowa tkanke tluszczow
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy