Cechy przepukliny wślizgowej, fałdy pogrubiałe

cierpię na bóle w górnej części zoładka gastroskopię zrobiłam 19.12 13r : cechy przepukliny wślizgowej ,fałdy pogrubiałe,błona śluzowa z zatarciem poletkowana inkrustowana żółcią odzwiernik obrzękniety drozny,test na heikobac pozytywny.Podjete leczenie przez miesiąc neopancratinum2x1,meteospasmy 2x1proursan 1x1 helides 2x1i 2 antybi hiconsil i fromilid przez 7 dni.Obecnie po zakończeniu leczenia poprawy brak.Leczenie dalej utrzymane juz bez antyb. jak długo nalezy czekać na jakąkolwiek poprawę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie w takiej sytuacji stosuje się aż do osiągnięcia poprawy stanu klinicznego. Możliwa jest modyfikacja leczenia a także zabieg operacyjny na przepuklinę.

Lek. PaweĹ Baljon

Witam,
Z opisu gastroskopii wiemy, że obecna jest przepuklina rozworu przełykowego - ale bóle w nadbrzuszu nie są charakterystycznymi dla jej obecności. Nie podaje Pani, typowych objawów obecności tejże przepukliny. Natomiast to, co mnie bardziej zainteresowało - to obecność żółci w żołądku spowodowana wstecznym jej cofaniem się z dwunastnicy. Błona śluzowa żołądka jest bardzo wrażliwa na działanie żółci i wywołuje tzw. żółciowe zapalenie żołądka. Typowe są objawy bólowe takie, jak Pani podaje często z promieniowaniem do prawego obszaru brzucha. Jest to zaburzenie czynnościowe, którego absolutnie nie leczy się chirurgicznie ale wyłącznie farmakologicznie. Leczenie jest bardzo żmudne, często wielomiesięczne, wymagające częstej wymiany leków oraz kontroli u doświadczonego specjalisty. Dieta niestety jest tutaj mało skuteczna.
Pozdrawiam, dr Wojciech Kawiorski .