Cechy przewlekłego zapalenia żołądka i zapalenie Helicobacter pylori

Witam. 2 lata temu miałem robioną pierwszą gastroskopię - stwierdzono cechy przewlekłego zapalenia żołądka i zapalenie helicobacter pylori. Byłem poddany eradykacji. mimo brania leków nadal mam silne bole brzucha, podczas ktorych zwijam sie z bolu i zadne leki nie dzialaja. 2 tygodnie temu miałem robioną gastroskopię, w której stwierdzono u mnie nieżyt zołądka. z wycinka z antrum żołądka wyszło gastritis chronica minoris gradus.HP(-). jak leczyć, operacyjnie czy leki? mam dopiero 20 lat, pomocy

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
W Pana przypadku wymagane jest leczenie stałe lekami ochraniającymi błonę śluzową żołądka, takimi jak inhibitory pompy protonowej lub blokery receptora histaminowego. Proszę skonsultować się z lekarzem gastrologiem, który podejmie decyzję o właściwym dla Pana leczeniu.