Cechy spłyconej fizjologicznej lordozy lędźwiowej na tomografii komputerowej
Witam ,W poniedzialek ide do neurologa,ale chce zapytac czy to coś poważnego ,na Tomgrafii Komp. ,stwierdzono -Cechy spłyconej fizjologicznej lordozy lędzwiowej - -Na wysokości przestrzeni międzykręgowej L1- L2 cech dyskopatii nie uwidoczniono -Na wyskokości przestrzeni międzykręgowej L2-L5 widoczny bulging krążka m-k do około 3 mm -Na wysokości przestrzeni międykręgowej L5-S1 dyskretna centralna wypuklina krążkam-k maksymalnie do 3,5 mm,Na poziomie tym widoczne cechy obustronnej kręgoszczeliny

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Witam,
Splycenie lordozy ledzwiowej oznacza, ze miesnie plecow sa napiete i "ciagna" kregoslup rozprostowujac jego naturalna krzywizne. Najlepsze leczenie tego typu problemu to rehabilitacja i zestaw cwiczen do wykonywania w domu.
Trudno mi sie wypowiadac na temat widocznych zmian w krazkach nie znajac panskich objawow klinicznych. Z mojego doswiadczenie wynika, ze takie zmiany sa zazwyczaj wykrywane przypadkowo i nie sa odpowiedzialne za dolegliwosci bolowe.