Cechy zwyrodnienia tłuszczowego w przyległych powierzchniach trzonów
Co oznacza opis rezonansu:-Lordoza ledzwiowa spłycona; -krazek m-kL5/S1 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci obnizenia wysokosci i sygnału. -kregozmyk I/II stopnia na poziomie L5/S1 z obustronnymi kregoszczelinami i towarzyszaca okrezna lewoboczna wypuklina krazka m-k L5/S1 ze zwezeniem kanału kregowego i otworów m-k bardziej lewego z modelacja worka oponowego i mozliwoscia ucisku na korzen nerwowy; -cechy zwyrodnienia tłuszczowego w przyległych powierzchniach trzonów L5 i S1 z nierównosci

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon