Cellulae suspectae w wyniku biopsji

witam ,mam 37lat i wynik biopsji.Proszę o przetłumaczenie cellulae suspectae w kierunku carcinoma papillare lobi sinistri (M-69700)pozdrwaiam Renata

Rafał Stando

Wynik biopsji oznacza, że w badaniu histopatologicznym znaleziono "komórki podejrzane w kierunku raka brodawkowatego płata lewego". Najpewniej chodzi o tarczycę. Podejrzewana zmiana, czyli rak brodawkowaty, jest najczęstszym nowotworem złośliwym tarczycy. Na szczęście jest również nowotworem bardzo dobrze rokującym. W celu postawienia precyzyjnego rozpoznania wymaga pani jednak dalszej diagnostyki.