Centralna dokanałowa ekstruzja krążka międzykręgowego
Wynik MR Centralna dokanałowa ekstruzja krążka międzykręgowego L5/S1 materiał krążka przy tylnym zarysie L5 sięga ok 9mm powyżej poziomu przestrzeni mk,przylega do obu nerwów S1 nie wywołując ucisku;poza tym lewoboczne uwypuklenie tego samego krążka L5/S1 zwęża lewy otwór międzykręgowy dla lewego nerwu L5.Ponadto tłuszczowa przebudowa korespondujących części trzonu L5 i S1 jako wyraz zmian zwyrodnieniowych typu 2 wg Modica.Naczyniak 13mm w trzonie L5.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.