Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Centralne uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego

Badanie KT:w przestrzeni L3/L4 centralne uwypuklenie pierścienia włóknistego krążk m-kręgowego w stronę otworów m-kręgowych powodujące impresję korzeni nerwów rdzeniowych w przestrzeni m-kręgowejL4/L5wykazano centralną wypuklinę krążka mkręgowego powodującą ucisk worka oponowego oraz korzeni nerwów rdzeniowych częściowa redukcja światła otworów m-kręgowych w przestrzeni m-kręgowejL5/S1wykazano centralne uwypuklenie krążka m-kręgowego powodujące impresję worka oponowego oraz korzeni nerwów rdzeniowych,co to oznacza i jak to leczyć ?
MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy