Chcę bez krępacji iść na basen. Jak mogę schudnąć?

Mam 13 lat, mierzę 152 cm wzrostu i ważę 58 kg! Proszę pomóżcie, nie wyglądam na taką wagę, ale chciałabym wreszcie móc się pokazać na basenie w dwuczęściowym stroju, chce nie mieć problemów z ubiorem i grubymi nogami oraz fałdkami na brzuchu. Kiedyś chodziłam do klasy sportowej, jestem bardzo sprawna mimo swojej wagi. Chcę osiągnąć wagę o 10 kg mniejszą, czyli 48 kg albo jeszcze więcej.

Witaj,

Pamiętaj, że ciągle rośniesz, przez co Twoja masa ciała może wzrastać, a wcale nie będzie to związane z tyciem. Na pewno nie powinnaś odchudzać się na własną rękę. Możliwe również, iż z wiekiem po prostu wyrośniesz i „wyciągniesz się".

Powinnaś podjąć następujące kroki:
1. udać się z rodzicami do lekarza i zbadać przyczynę problemu z masą ciała;
2. skonsultować się z dietetykiem i w oparciu o prowadzony dzienniczek żywieniowy, określić jakie błędy popełniasz i ustalić, jak je wyeliminować;
3. wprowadzić zmiany w sposobie żywienia (zajrzyj na: http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia ;
4. zwiększyć aktywność fizyczną (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań).

Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie. Nie możesz zostać z nim sama.

Pozdrawiam