Chcę być szczupła i piękna. Jak to zrobić?

Cześć :) Mam 16 lat, ważę 70 kg przy wzroście 170 cm. Dużo ćwiczyłam, ale to nic nie dawało :( Odstawiłam lody i słodycze. Stosowałam dietę, ale była ona oparta na głodówce . Sprawdzałam swoje BMI i mam między normą a otyłością. Niedawno moja siostra zaczęła się odchudzać i waży 57 kg przy wzroście 165 cm. Ja też chcę ładnie wyglądać.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI na siatce centylowej odpowiada wartości lekko powyżej 90 centyla, od której rozpoznaje się nadwagę, z tego też powodu myślę, iż nie powinnaś się niepokoić, tylko zapobiegać ewentualnemu dalszemu przybieraniu na wadze (zwiększaniu zawartości tkanki tłuszczowej).
Pamiętaj, iż ciągle się rozwijasz, stąd diety nie są wskazane.
Po prostu ruszaj się więcej (zapraszam na www.abccwiczenia.pl)
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci - znajdziesz tu zalecenia odnośnie tego, jak powinna wyglądać Twoja dieta.

I jeszcze kilka wskazówek:
- zapomnij o fast-foodach: pizzy (możesz od czasu do czasu pozwolić sobie na kawałek dietetycznej pizzy http://portal.abczdrowie.pl/dietetyczna-pizza), hot-dogach, czy hamburgerach (lepiej zjeść pogrzaną kanapkę pełną świeżych warzyw),
- naucz się pić niegazowaną wodę mineralną (pomoże pohamować uczucie głodu, możesz dodać do wody np. plasterek cytryny - będzie smaczniejsza),
- jako przekąskę chrup warzywa (rzadziej owoce, gdyż są stosunkowo kaloryczne, jeśli jednak "najdzie Cię" niepohamowana chęć na słodycze, lepiej wybrać porcję owoców),
- nie omijaj posiłków, optymalna ilość to 5 w ciągu dnia, spożywanych co ok. 3 godziny. Ostatni może być spożyty na ok. 2 godziny przed snem),
- nie rezygnuj ze śniadań, zapewnią Ci energię na cały dzień.

Pamiętaj, aby o swoich postanowieniach informować rodziców.

Pozdrawiam