Chcę osiągnąć wagę idealną. Czy są jakieś skuteczne ćwiczenia, które pomogą mi osiągnąć cel?

Cześć! Mam 17 lat, mój wzrost to 165 cm, waga 63 kg. BMI jest prawidłowe. Jestem aktywna fizycznie przez 7 dni w tygodniu. Odżywiam się zdrowo. Czasami moim problemem są słodycze:/ Obiecuje sobie, że, np. nie zjem kawałka ciasta czy lodów, jednak czasem zdarza mi się nie wytrwać w postanowieniu. Wolałabym nie jeść ich wcale:) Od roku stosuję się do zdrowego trybu życia, moja sylwetka bardzo się zmieniła, a waga wciąż pozostała taka sama. Chodzi o to, że chcę zgubić 6 kilogramów, by być w tzw. wadze idealnej >57 kg. Oczywiście powoli i skutecznie bez żadnych drastycznych posunięć. Poprawi to moje samopoczucie i pozwoli cieszyć się życiem jeszcze bardziej.

Bardzo proszę o rzetelną wypowiedź, jak zgubić kilogramy? Mój brzuch jest prawie płaski. Szczególnie dlatego, że tańczę i robię ćwiczenia na mięśnie brzucha, jeśli znają Państwo jakieś skuteczne ćwiczenia, proszę o radę. Bardzo dziękuję;)

17 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 23,16. Na siatce centylowej odpowiada to prawidłowej masie ciała (Twoja masa mieści się w zakresie szerokiej normy). Powinnaś unikać tycia. Jeśli na odrobinę słodyczy pozwalasz sobie od czasu do czasu (np. drożdżówkę) i traktujesz to jako posiłek (np. na II śniadanie), nie zaszkodzi to Twojej sylwetce. Regularna aktywność zazwyczaj wiąże się z przyrostem tkanki mięśniowej, a ta waży więcej niż tkanka tłuszczowa, przez co wskazówka wagi może pokazywać wyższą wartość (nie jest to jednak jednoznaczne ze zwiększonym otłuszczeniem ciała). Jak już wcześniej pisałam, powinnaś stosować się do zaleceń zawartych w Piramidzie IŻŻ: http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Przykładowe i skuteczne w kształtowaniu ciała ćwiczenia, znajdziesz na stronie: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Nie odchudzaj się na własną rękę. Pamiętaj, że wszystkie decyzje należy konsultować z rodzicami.

Pozdrawiam