Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chcę schudnąć 10 kg

Witam, obecnie ważę 70 kg, przy wzroście 170cm, chciałabym schudnąć 10 kg do 5 marca, chodzę już od tygodnia na siłownię i ćwiczę po 2 godz. Jednak moim problemem jest dieta, nie wiem co jeść? Proszę o poradę.
KOBIETA ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
67 poziom zaufania

Nie podała Pani swojego wieku. Jeżeli jest Pani osobą dorosłą, to BMI jest w górnej granicy normy - 24,22. Jeżeli jednak ma Pani poniżej 18 lat - wtedy BMI należy odnieść do siatek centylowych.

Dieta powinna opierać się na produktach mało przetworzonych - pełnoziarniste produkty zbożowe, chude mleko i przetwory mleczne, chude mięsa i ryby oraz wędliny (np. drób), bardzo duża ilość warzyw, najlepiej surowych i owoców. Do diety można włączyć nasiona roślin strączkowych.
Proszę pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów - ok. 1,5 litra na dobę.
Posiłki należy jeść regularnie, co 3-4 godziny. Ostatni posiłek powinien być ok. 3 godzin przed snem. Zawsze należy pamiętać o śniadaniu, gdyż ,,nastraja" ono poziom glukozy we krwi na cały dzień.

Proszę wystrzegać się białego pieczywa, tłustych i smażonych potraw, tłustych mięs i wyrobów garmażeryjnych, słonych przekąsek np. chipsów, słodyczy, słodkich napojów gazowanych, pieczywa cukierniczego, ciast.

Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy