Chcę schudnąć 4 kilogramy w około miesiąc: czy jest to możliwe?

Witam. Chciałbym schudnąć 4 kilogramy w odstępie 2-4 tygodni. Mam 14 lat (rocznikowo). Trenuję piłkę nożną 4 razy w tygodniu w profesionalnym klubie i robię 300 brzuszków dziennie! Nie jem po godzinie 18 i nie jem słodyczy. Czy jestem w stanie schudnąć w tym odstępie czasu tyle kilogramów ?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Nie podałeś swojego wzrostu i masy ciała, a bez tych parametrów nie można określić BMI. Ponadto nie mogę zalecić odchudzania, jeśli nie wiem czy jest ono potrzebne. Uzupełnij swoje dane.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywny fizycznie. Intensywny sport na pewno pomoże Ci wymodelować sylwetkę. Ponadto sprzyja zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Postaraj się unikać produktów nie zalecanych w zdrowej diecie - żywności typu fast-food, tłustych i smażonych potraw, słodyczy, ciast, przekąsek, chipsów i słodkich gazowanych napojów.

Pozdrawiam