Chcę schudnąć, a nie mogę

Mam 16 lat, 150 cm wzrostu, 49 kg wagi. Chcę schudnąć. Ale nie mogę. Ciągle muszę coś jeść. Uwielbiam jeść musli (jako przegryska) i chleb ciemny, nie jem słodyczy. Ćwiczyć mi się nie chce. Wiec to odpada. Nie mam kasy na diety typu (na śniadanie jedz to itp) Nie wiem, co robić. Chcę się pozbyć tych okropnych wałów tłuszczu na brzuchu, biodrach.

Witam,

Twoje BMI wynosi 21,8 (75 centyl na siatce centylowej), co oznacza, iż nie masz nadwagi.
Nie polecę Ci diety odchudzającej, gdyż jej nie potrzebujesz, a możesz tylko sobie zaszkodzić.
Większa dawka ruchu jest niezbędna do poprawienia mankamentów sylwetki.
Aby spalić tkankę tłuszczową musisz ćwiczyć co najmniej przez 30 min.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Obwód bioder zmniejszą: spacery, jazda na rowerze, szybkie marsze, jazda na rolkach.

POZDRAWIAM