Chcę schudnąć, ale jak?

Mam 13 lat, ważę 41 kg przy wzroście 146 cm. Nigdy nie stosowałam diety, bo nie wiem jak się do tego zabrać. Mam dość wystający brzuch i pupę. Jak mogę schudnąć przez wakacje? Proszę o pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

ponieważ nie jesteś zadowolona z wyglądu swojego ciała, zalecam Ci ćwiczenia (wyszukaj czegoś dla siebie na stronie www.abccwiczenia.pl) i jak najwięcej codziennego ruchu (korzystanie ze schodów, spacery, unikanie leżenia przede telewizorem). Z pewnością pomogą na wyrzeźbienie ciała. Jednak w Twoim przypadku żadna dieta nie wchodzi w grę - Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa i nie powinnaś chudnąć. Poza tym dieta nie sprawi, że zaczniesz gubić centymetry w wybranych miejscach ciała.

Pozdrawiam ciepło
Ula Bieniek