Chcę schudnąć, bo nie podobam się sobie. Jak to zrobić?

Witam, mam 14 lat, ważę 73 kg, mam 179 cm wzrostu, jestem chłopakiem. Mój tryb życie nie jest za aktywny, tyle co jeżdżę skakać na rowerze co jakieś 2 dni. Jakieś 2 lata temu ćwiczyłem jeżdżąc regularnie na rowerze oraz biegając na bieżni. W rodzinie nie ma osób otyłych. Kiedy byłem u lekarza, stwierdził, że muszę przestać jeść słodycze i zacząć więcej ćwiczyć. Moja dieta to: -8:00 - płatki śniadaniowe, mleko, -11:00 - lód (lato, wakacje), -13:00 - obiad np. kotlet schabowy, ziemniaki, mizeria, -16:00 - trzy kanapki z serem, cola, -18:00- 20:00 - jogurt. W czasie lata piję dużo napojów typu woda mineralna, cola, napoje energetyzujące. Tak wygląda mój jadłospis, niezależnie od dnia. Nie mam żadnych chorób przewlekłych. Chciałbym schudnąć, ponieważ mam oponkę na brzuchu, cycki, grube uda. Proszę o pomoc
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI odniesione do siatki centylowej odpowiada wartości prawidłowej. Nie masz nadwagi, aczkolwiek powinieneś unikać tycia.

Odnośnie Twojej diety (codziennego odżywiania, a nie odchudzania), zalecenia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

To, co bardzo rzuca się w oczy, to brak owoców w menu. Jadasz także niewiele warzyw.
Kotlet schabowy jest bardzo tłusty i kaloryczny. Lepsza będzie chuda pierś z indyka duszona bez panierki.
Napoje energetyzujące nie są polecane w tak młodym wieku. Podobnie słodkie napoje gazowane. Pamiętaj, że są one
źródłem kcal.

Odnośnie aktywności fizycznej - zajrzyj na:
www.abccwiczenia.pl

Bardzo duże znaczenie ma regularność posiłków. Optymalna ilość to 5 dziennie (każdy w regularnych odstępach ok. 3-godzinnych).

Jak najwięcej się ruszaj.

Pozdrawiam