Chcę schudnąć chociaż 7 kg

Witam, mam 22 lata i ważę 60 kg przy wzroście 156. Chciałabym schudnąć przynajmniej 7 kg ale jakoś mi to nie idzie podobno dobry jest rower ale u mnie się  to nie sprawdziło jeździłam 3 miesiące i zero efektów oczywiście odstawiłam słodycze ale tam gdzie chciałam zrzucić to nic nie dało czyli uda bo to moj największy problem czemu tak jest?? Proszę nie pisać żebym udała się do dietetyka bo po to tu jesteście żeby coś doradzić a nie przerzucić na kogoś innego to, bo jak widzę to takie odpowiedzi udzielacie ludziom. Czekam na odpowiedź
22 LAT ponad rok temu

Witam ponownie,

Na Pani pytanie udzieliłam już odpowiedzi w innym wątku.

Odnośnie Pani wypowiedzi dotyczącej odsyłania osób zadających pytania w serwisie do dietetyka, to jest to uwarunkowane kilkoma aspektami, które Pani przybliżę:
1. wiele osób pytających jest niepełnoletnich, z tego też względu nie mogą one samodzielnie podejmować tego typu działań, gdyż mogą sobie wyrządzić krzywdę (duże jest również ryzyko niezrozumienia prezentowanych tu zaleceń)
2. wiele osób ma problem z motywacją, a regularne pojawianie się u dietetyka i wykonywanie pomiarów masy ciała przy specjaliście mobilizuje do większego wysiłku
3. większość osób podaje informacje szczątkowe, przez co nie jest możliwe przekazanie im szczegółowych zaleceń
  4. problem z masą ciała często wynika z innych przyczyn, niż tych związanych z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi, w takich wypadkach dieta stanowi jedynie część działań, o wiele ważniejsze są te, skupione na leczeniu pacjenta, niemniej trzeba to dokładnie sprawdzić, stąd osoby często są proszone o dokładne przebadanie się i przeanalizowanie stylu życia wraz ze specjalistą

Pozdrawiam serdecznie