Chcę schudnąć i mieć bardziej umięśnione nogi

Witam! Mam 15 lat, ważę 54 kg i mam 168 cm wzrostu. Chciałabym schudnąć jakieś 2-3 kg i bez efektu jojo. Ale akurat to nie jest najważniejsze. Mam typ figury podobny do gruszki. Nie mam szerokich bioder, ale za to masywne uda. Chciałabym, aby były bardziej umięśnione. Codziennie ćwiczę po 30 min, dwa razy w tygodniu pływam po około godzinie i 4 razy w tygodniu mam WF, na którym daję z siebie jak najwięcej. Najbardziej masywne uda mam u góry. Z tego co wiem, aby uzyskać jakiś efekt umięśnienia trzeba stosować odpowiednią dietę, ale ja nie mam pojęcia jaką. Nie znam się za bardzo na tym, bo nigdy nie stosowałam diet, więc też nie wiem, czy jeśli schudnę, to coś da. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
15 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam!

Polecam serwis abccwiczenia.pl. Znajdziesz tam przykładowe ćwiczenia przydatne w kształtowaniu konkretnych partii ciała. Dowiesz się także, jak je wykonywać, aby zminimalizować ryzyko urazu. W materiałach "warto wiedzieć" dostępne są artykuły dotyczące specyfiki odżywiania w czasie treningu.

Pozdrawiam

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty