Chcę schudnąć i potrzebuję pomocy.

Ważę 76 kg i mam 17 lat. Nie jestem zbyt aktywna z powodu kontuzji stawu skokowego, a więc nie mogę biegać, skakać itd. Próbuję schudnąć już od około pół roku. Najpierw ćwiczyłam brzuszki około 50-90 dziennie, potem brałam tabletki linea. Brzuszki nic nie zmieniły, a tabletki dodały mi 8kg. Co mam zrobić, by schudnąć? Proszę o pomoc
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Tabletki nie zastąpią diety odchudzającej i ćwiczeń.
Takie połączenie przynosi najszybsze i najtrwalsze efekty.
Zapobiega także nieestetycznemu zwiotczeniu skóry.
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Dobrze, gdyby udało się Pani dopasować zestaw ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty/lekarza.

Dobór prodktów spożywczych w czasie zakupów ułatwi Pani lektura artykułu mgr Gabrieli Wanat -
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs.

Zalecam unikanie spożywania potraw smażonych, tłustych. Konieczna będzie rezygnacja z żywności typu fast food, słodyczy, cukru. Zamiast kolorowych napojów gazowanych polecam picie wody niegazowanej, herbaty zielonej, czerwonej, czarnej.
Soki owocowe dobrze jest rozcieńczać wodą. Korzystne będzie zrezygnowanie ze słodzenia herbaty. Zupy nie powinny być zabielane. Należy zrezygnować z tłustych sosów.

Pozdrawiam