Chcę schudnąć - jak to zrobić bez konsultacji z lekarzem?

Ważę 59 kg i mam 171 cm wzrostu... i chcę do wakacji schudnąć jak najwięcej - ale tak, żeby nie konsultować się z żadnym lekarzem. Nie wiem czy to ważne, ale często mam skurcze, zaniki pamięci, krwawienie z nosa, nieregularne miesiączki, nie jem warzyw (i nie będę ich jeść) itd. Od roku siedzę na blogach, biorę tabletki b****. Nie mogę przytyć nawet 1 kg, bo od razu muszę to zrzucić. Uprawiam sport i to nawet bardzo często... Pomocy! Pomocy!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Proponuję, abyś zastanowiła się dlaczego tak bardzo nie akceptujesz swojego wyglądu oraz przemyślała sposób odchudzania, który teraz praktykujesz. Zastanawiam się, jakie produkty teraz jesz, skoro warzyw (które jak wiadomo mają namniej kalorii) nie jesz. Oczywiście możesz wyniszczyć swój organizm zażywając tabletki i prowokując wymioty, ale zastanów się nad konsekwencjami. Co z tego, że będziesz szczupła, jak nie będziesz potrafiła się z tego cieszyć, bo nie będziesz miała siły i zdrowia. Jeśli chcesz się mądrze odchudzać, to wybierz się do dietetyka, który ustali dietę odpowiednią dla Ciebie. Jedz 5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu, pij dużo wody. Pamiętaj, że dieta musi być urozmaicona, ponieważ ważne jest, abyś dostarczała organizmowi wszystkie witaminy. Już teraz wspominasz o problemach z menstruacją oraz brakiem koncentracji, a więc skutki uboczne już się pojawiają. Pomyśl o swoim zdrowiu. Pozdrawiam