Chcę schudnąć - jak znaleźć motywację?

Witam! Mam mały problem. Chcę schudnąć, ale zawsze jak rozpoczynam dietę, to nigdy nie potrafię w niej wytrwać do końca. I to mnie bardzo martwi. Mówię sobie, że nie będę już jadła słodyczy i tak dotrzymuję słowa, ale tylko przez 3-4 dni, a później znowu jakiś mały smakołyk zjadam. Mam 17 lat, ważę 56 kg przy wzroście 164 cm. Chciałabym schudnąć z 6 kg. Bardzo będę wdzięczna jak mi ktoś pomoże. Z góry dziękuję!

Witam!

W odchudzaniu bardzo ważne jest żebyś spożywała posiłki regularnie, tj. np. w odstępach co 3h. Staraj się jeść dużo warzyw i owoców oraz pić dużo wody. Pokarmy powinny zawierać jak najwięcej witamin i elementów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania, czyli błonnik, białka, a także węglowodany w niewielkich ilościach. Wprowadź ruch w swoim życiu, a przede wszystkim jeśli już zaczniesz dietę, to ważne, aby pozostałe osoby w domu zjadały to co Ty (wówczas jest się zmotywowanym, nie ma pokus na jedzenie innych pokarmów). Pozdrawiam