Chcę schudnąć, lecz nie mogę, gdyż mam słabą wolę

Mam 164 cm i 59 kg i trochę brzuszka. Mam 14 lat i jestem kobietą, czasami ograniczam jedzenie, ale pomaga to na niedługi czas. Nie choruję na choroby przewlekłe. Chciałabym schudnąć chociaż 4 kg. Mam mało czasu, bo chodzi o to, by schudnąć do 2 września włącznie. Mój zwykły dzień to: rano - dwie kanapki, południe - obiad, jaki ugotuje mama, kolacja - jakaś kanapka lub pomidor ze śmietaną... a pomiędzy często podjadam... są to przeważnie: duże chipsy, hamburger domowy, jakiś baton, proszę o szybką radę. Z góry dziękuję, pozdrawiam. Ewa,14-letnia dziewczyna.

Witam

Nie masz nadwagi - nie musisz się odchudzać.
Wymarzoną masę ciała uzyskasz po wykluczeniu z diety:
 - słodyczy, fast foodów, kolorowych napojów gazowanych (zawierają dużo cukru), ograniczeniu ilości potraw przyrządzonych w dużej ilości tłuszczu.
Powinnaś także unormować pory posiłków i ustalić ich ilość.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.

Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Jeśli często coś przegryzasz, dobrze, by były to świeże warzywa - zawierają bardzo mało kilokalorii, a sycą na długo i dostarczają wielu cennych składników odżywczych.

Pozdrawiam