Chcę schudnąć z 65 kg do 55: jak mam to zrobić?

Witam. Od miesiąca podejmuję próby odchudzania się z żadnym skutkiem. Na co dzień rzadko kiedy jem śniadanie. Lubię kotlety schabowe, ziemniaki, makaron i zupki błyskawiczne, a przede wszystkim słodycze. Piję dużo pepsi, coca coli, soków. Nie ćwiczę dużo, bo mam małe dziecko, które mi na to nie pozwala. Sporadycznie robię 100 brzuszków dziennie. Mam 164 cm wzrostu i ważę 65 kg. Przeszkadza mi to. Chciałabym schudnąć do 53 kg, jak przed ciążą, ewentualnie do 55 kg. Mam duży brzuch, okropne boczki i wielkie uda. Bardzo proszę o radę, jak się tego pozbyć. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Pani BMI wynosi 24,25, czyli jest blisko górnej granicy normy.
Powinna Pani zmienić nawyki żywieniowe. Niestety prawie wszytskie wymienione przez Panią produkty nie są wskazane w diecie odchudzającej - a szczególnie smażone potrawy, słodkie napoje gazowane, słodycze, produkty bogate w węglowodany. Ponadto soki owocowe nie są wskazane podczas odchudzania. Lepiej jest zastąpić je wodą mineralną.
Powinna Pani oprzeć swoją dietę na produktach nisko przetworzonych - pełnoziarnistych produktach zbożowych (grube kasze, pełnoziarniste makarony, razowy/żytni chleb lub graham, płatki owsiane/żytnie/jęczmienne, brązowy ryż lub paraboiled), nasionach roślin strączkowych, jajach (2-3 w tygodniu), chudym mleku i chudych (nie słodzonych) przetworach mlecznych, chudym mięsie i rybach, warzywach (najlepiej surowych), owocach.

Powinna Pani spożywać 4-5 posiłków dziennie o małej objętości. Codziennie należy spożywać śniadania, a ostatni posiłek powinien być ok. 3-4 godzin przed snem.
Dodatkowo należy włączyć aktywność fizyczną do codziennego planu dnia. Na pewno dobrym rozwiązaniem będą spacery z małym dzieckiem, które są wskazane zarówno dla Pani jak i dla dziecka.

Pozdrawiam