Chcę się kochać z moją dziewczyną, a nie mogę...

Witam. Mam 19 lat i mam od miesiąca problem ze wzwodem. Nie wiem, co mam robić. Mam dziewczynę i jak wcześniej się kochaliśmy było w sumie OK, tylko był problem ze wczesnym wytryskiem. Teraz jest gorzej, czuję, że mój członek nie jest taki twardy, jak wcześniej i po paru minutach opada. Próbuję go podniecić, ale jest mi strasznie ciężko i często się nie udaje. Wcześniej, zanim poznałem moją dziewczynę, często się masturbowałem i wszystko było OK. Chciałbym się z nią kochać, a nie mogę. Co mam zrobić? Jakieś tabletki pomogą? Moja dziewczyna mówi, że to przez stres. Fakt, ostatnio bardzo się stresuję i nie wysypiam, ale stresują mnie też sytuacje, w których moglibyśmy się kochać, bo boję się, że znowu nie wyjdzie. Co mam zrobić? Nie chcę, żeby się na mnie zawiodła. Bardzo proszę o pomoc!

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

erekcja w dużej mierze zależy od stanu psychicznego. Jeżeli jest Pan zestresowany, zmęczony, niewyspany - do erekcji raczej nie dojdzie lub szybko ona ustąpi. To samo dotyczy sytuacji, gdy w trakcie stosunku zacznie Pan myśleć o czymś innym, zdekoncentruje się Pan. W trakcie aktu najlepiej być rozluźnionym, nie przejmować się niepowodzeniem (w takiej sytuacji lepiej ponownie się popieścić niż się dobijać).

Nie należy się dopatrywać przyczyny chorobowej, dlatego też nie polecam tabletek. Problem tkwi w Pana psychice.