Chcę stosowac dietę 1500 kcal

Mam pytanie, chciałem zacząć diete 1500 kcal mam 32 lata ważę 66 kg 166 cm chciałbym trochę spaść z wagi nie jem mięsa ale od czasu do czasu jakąś rybe, staram się biegać ok 40 min 3-5 razy w tygodniu ale niestety pracuje w systemie 3 zmianowym w związku z tym mam pytanie ile razy jeść jakie przerwy między posiłkami i co zabierać do zjedzenia na nocną zmianę i czy te bieganie wystarczy ?

Najlepiej jest jeść 5 posiłków dziennie co 3 godziny i niczego między nimi nie pojadać. To pomaga uregulować metabolizm, zapobiega napadom głodu oraz osłabieniu towarzyszącemu hipoglikemii przy dłuższych przerwach między posiłkami.

Jeśli chodzi o to, co zabierać ze sobą do pracy, to zależy od posiłku:
na śniadanie i kolację mogą to być kanapki z ciemnym pieczywem i wędliną drobiową, bez masła i magraryny + warzywo
na II śniadanie i podwieczorek może to być serek wiejski, kefir, jogurt naturalny + płatki owsiane lub pieczywo chrupkie
na obiad - sałatki składające się z białka (mięso, jajka lub ryba), węglowodanów (makaron, ryż, kasza), tłuszczu (oliwa z oliwek) oraz warzyw.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to bieganie w takim wymiarze,  o którym Pani pisze powinna jak najbardziej wystarczyć.

Jeśli będzie Pan jadł o stałych porach, ćwiczył oraz unikał produktów niedozwolnonych z pewnościę Pan schudnie.